UKRAYNA’DAKİ PODYUMDA BİR BAYRAKTAR

 UKRAYNA’DAKİ PODYUMDA BİR BAYRAKTAR

24 Ağustos 2021 tarihinde Ukrayna’nın başkenti Kiev’de 24 Ağustos 1991’de kabul edilen bağımsızlığın 30’uncu yılı kutlamaları yapıldı.

Bu kutlamalarda yakından tanıdığımız Bayraktar TB2 S/İHA, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri tarafından envanterine yeni dahil edildi ve kutlamalarda askeri araç üzerinde bir platform aracılığıyla taşındığı görüntülendi.

Ukrayna Donanması daha önceden sipariş edip kullandığı Bayraktar TB6 S/İHA’lardan sonra, envanterine 6 adet Bayraktar TB2 S/İHA eklemiş bulundu. Bu sebeple BAYKAR tarafından ilk Bayraktar TB2 S/İHA 15 Temmuz 2021 tarihinde Ukrayna Donanması’na teslim edildiği kayıtlara geçti.

BAYRAKTAR TB2 NEDİR? ÖZELLİKLERİ NEDİR;

BAYKAR tarafından geliştirilerek kullanıma sunulan Bayraktar TB2 Taktik S/İHA sistemi, kullanım için kullanıcıya tüm çözümleri sunmaya dayalı bütünleşik ağ tabanlı bir sistem mimarisi olarak tasarlanmıştır. Sistem, Bayraktar TB2 S/İHA Platformu, yer kontrol istasyonu, yer veri terminali, uzak görüntü terminali, ileri üs ve jeneratör ile römork modüllerinden oluşur. BAYKAR’ın teknolojik kabiliyet ve yetenekleri sayesinde tüm sistem yerli ve milli olarak üretilmekte ve test edilmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından operasyonel faaliyetlerde kullanılan Bayraktar TB2 300.000 saatten fazla göklerde uçmanın yanında, MAM-C ve MAM-L mühimmatlarının yanında UMTAS füzelerini de kullanabilme yeteneğine sahiptir.


Video İçin Link: https://www.youtube.com/watch?v=DLjcU4omU5I

Görsel için Link: https://www.haberler.com/ukrayna-bagimsizliginin-30-yilini-kutluyor-14351218-haberi/