Hakkımızda

2019 yılında Malzeme Bilimleri Kulübü çatısı altında kurulan;

 Savunma Sanayi Teknolojileri Topluluğu, Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde temelleri atılmış ilk savunma sanayi topluluğudur. 

Temel anlamda çalışmalarına metalürji ve malzeme mühendisliği öğrencileriyle başlayan topluluk, hitap ettiği kitleyi genişletme hedefleriyle interdisipliner bir çalışma prensibi kazanmıştır. 

Yetkin konuşmacıların ağırlandığı seminerler, üretim sürecinin yerinde deneyimlendiği teknik geziler ve en yenilikçi teknolojilerin incelendiği fuarlarla savunma sanayi alanında ilgi uyandıran Savunma Sanayi Teknolojileri Topluluğu, sektörün ihtiyaç duyduğu kalifiye mühendis adaylarını hem akademik hem de sosyal anlamda en doğru şekilde yönlendirmeyi amaç edinmiştir.

Savunma Sanayi Teknolojileri Topluluğu

Değerlerimiz

Misyonumuz

Topluluğumuzun misyonu ulusal ve uluslararası çapta ilerleme kaydeden savunma sanayi sektörü ile üniversite arasında köprü vazifesi görerek kalifiye mühendi̇sleri̇n yetişmesine öncülük etmektir. Düzenleyeceğimiz seminerler, yapacağımız projeler, eğitim programları, katılım göstereceğimiz teknik geziler ve fuarlar vesilesiyle savunma sanayi sektöründe gerçekleşen gelişmelerin yayın ve takibini geleceğin mühendis adaylarıyla buluşturmak da görev edindiğimiz hedeflerdendir.

Vizyonumuz

Vizyonumuz, geliştirmekte olduğumuz projeler vasıtasıyla savunma sanayi sektörüne akademik anlamda katkı sağlamak; bunun yanı sıra topluluk standartlarımızı alanlarında ses getiren, en kaliteli öğrenci topluluklarıyla yarışır halde, sektörün önde gelen firmalarıyla hem teknik hem de akademik anlamda daimi bir irtibat halinde hayata geçiriyor olabilmektir.

Kuruluş
Proje
+
Üye
+
Etkinlik